Pages

6/20/2015

#33 My Top 10 Musicals

         ENG: Hey, hey, hey it's me again. Well today I thought that I'll write about my favourite kind of film that ever excisted and those are musicals.
I realised that, like... not that long ago, that I absolutely love watching musicals. I mean I could think about it earlier considering my love to Disney films and I don't love them because they are cartoons I love the music the best, I think.
And because of the fact that I started to catch up on every classic from this gendre I haven't watched a lot of them but I think that I can think of 10 that are just amazing and you have to watch it to make your life complete xD

          PL: Hej, hej, hej to znowu ja. Więc dzisiaj pomyślałam, że napiszę o moim ulubionym rodzaju filmów, które istnieją i są to musicale.
Nie tak dawno temu zdałam sobie sprawę z tego, że kocham oglądać musicale. To znaczy, mogłam wpaść na to wcześniej, zważywszy na moją miłość do filmów Disney'a i tego że nie kocham ich głównie dlatego że to są bajki (tzn to oczywiście też) tylko najbardziej tam podobają te piosenki.
I ze tego względu, że zaczęłam nadrabiać wszystkie klasyki z tego gatunku i nie oglądnęłam jeszcze wszystkich oczywiście ale myślę, że mogę wybrać 10 takich, które musicie oglądnąć, aby wasze życie było kompletne xD

1. Moulin Rouge
(O M G! oh! that was soooo good, I cried so much on this movie, you can't even imagine. And also I kinda love and hate the soundtrack, because it takes place in Paris 1900 and they used like Whitney Houson or Elton Jhon, I mean they are like my ultimate fav songs ever but I think like it doesn't fit the times that it is all happening, I don't know... But I have to tell you one thing, "Come What May" is the most beautiful song I've ever heard and I want it on my wedding if I ever get married)

PL: O eM Gie! oh! ten musical był taki dobry, tak bardzo płakałam na tym filmie nawet nie możecie sobie wyobrazić. Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową to po części ją kocham a po części nie, no bo akcja dzieje się w Paryżu w 1900 roku a w filmie użyto takich wykonawców jak Whitney Houston albo Elton John, to znaczy nie denerwuje mnie to aż tak bardzo bo są to jedne z moich ulubionych piosenek wszech czasów ale wydaje mi się że one po prostu nie pasują do czasów w jakich się dzieje akcja filmu, no nie wiem... Ale muszę powiedzieć wam jedną rzecz, "Come What May" jest najpiękniejszą piosenką jaką kiedykolwiek słyszałam i jeśli kiedykolwiek wyjdę za mąż to chcę, żeby była grana na moim ślubie)

2. The Sound of Music
( Love, love, love this one. I'm a huge fan of Julie Andrews and her part in this musical was sooo amazing. I also liked that slight "historical" context of this film, like, it's not just a love story, it's a bit deeper you know:) and it also has a lot of amazing songs, I love them soo much, and it lasts like 3 hours so it's for a real musical lovers, for not only survivng this but also enjoying every minute of this)

PL: Kocham, kocham, kocham ten film. Jestem ogromną fanką Julie Andrews i jej rola w tym musicalu była cudowna. Także podobał mi się historyczny kontekst tego filmu, to nie jest tylko historia miłosna, tylko jest troszkę głębszy wiecie? I jest tam pełno cudownych piosenek, które tak bardzo kocham. Plus, ten film trwa ok. 3-3,5 godzin także to jest dla prawdziwych miłośników musicali, nie tylko przebrnięcie przez ten film ale także czerpanie radości z każdej jego minuty.

3. Mary Poppins
(As I said earlier,  I love Julie Andrews, and I also really like the guy who played Bert in Mary Poppins. I love this one so much that I watched it 3 times now, I don't like maybe like, one song out of it. I like the fact that it is a true story (kind of) that P. L. Travers [<- the woman who wrote those little kids stories at first and then sold them to Mr Walt Disney and let him to film them] came through and I also cried in the end <3, I am also a huge fan of stepping so if you are as well one then you will find sth for you and I love the "roof scene" a lot, like imagine dancing all of it on Broadway live, that would be amazing)

PL: Tak jak wspomniałam wcześniej, kocham Julie Andrews i także bardzo mi się podobał ten facet który grał Bert'a w Mary Poppins. Kocham ten film tak bardzo, że widziałam go już 3 razy i nie podoba mi się może jedna piosenka z wszystkich. I podoba mi się też fakt, że to jest prawdziwa historia (tak jakby) przez którą P.L. Travers (to kobieta która napisała te bajki dla dzieci w wersji książkowej na początku i sprzedała je panu Walt'owi Disney'owi i pozwoliła mu je sfilmować) sama przeszła i także płakałam na końcu <3 jestem także wielką fanką stepowania więc jeśli także jesteście to też znajdziecie coś dla siebie. I kocham też scene na dachu ze wszystkimi kominiarzami, wyobraźcie sobie tą scene na żywo na Broadway'u, to byłoby niesamowite


4. Les Miserables
(Okay, so I watched only the 2012 version, and lets start with cast, the best ever possible, like Anne Hathaway, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Amanda Seyfried O.O The songs - amazing, the story - amazing, acting - amazing, but this one may be not that fun for some of you, beacause there is A LOT of singing and almost anything "talking" so even if you enjoy watching musical it may be hard for you :>)

PL: Okej a więc ja widziałam tylko tą wersje z 2012 roku, i zacznijmy od obsady, najlepsza z możliwych: Anne Hathaway, Eddie Redmayne, Helena Bonham Carter, Amanda Seyfried O.O Piosenki - cudowne, historia - cudowna, gra aktorska - cudowna, ale niestety ten musical może nie być dla wszystkich, bo jest tam NAPRAWDĘ DUŻO śpiewania i prawie w ogóle nie ma mówienia, więc nawet jeśli lubicie oglądać musicale to może być ciężkie dla was :>

5. Grease
(Oh God, I love this one as well, I love John Travolta in this, he is soo good. Also the soundtrack is super duper cool and I like the story. I mean I love their clothing and hairstyles, I love 70s in general so this was really nice to watch, this like classic, even if someone is not into musicals they probably know You're the one that I want or Greased Lightning. Ohh so amazing film <3)

PL: O Boziu, kocham ten film, uwielbiam John'a Travolta w nim, był cudowny. Także ścieżka dźwiękowa jest odjechana w kosmos (xD) i historia też jest świetna. Kocham ich ubrania i fryzury, generalnie to uwielbiam lata 70 więc ten musical był bardzo przyjemny dla mnie do oglądania. To jest swego rodzaju klasyk, nawet jeśli ktoś nie przepada za musicalami to prawdopodobnie oglądał ten film albo słyszał "You're the one that I want" albo "Greased Lightining". Ohh taki genialny film<3

6. Edith Piaf
(Okay, I've watched this one quite recently, but I really did enjoyed it. I love Edith Piaf's songs, they are so beautiful, I love french and french music as well so it was like the best you can ever want from a movie. Although it is not a love story and it is neither a happy story it is truely beautiful and show us a real story of the most knowen women in France)

PL: Okej, oglądałam ten film całkiem nie dawno i naprawdę bardzo mi się podobał. Kocham piosenki Edith Piaf, są po prostu przepiękne, kocham francuski i francuską muzykę więc generalnie nie można chcieć niczego więcej jeśli łączysz to wszystko w całość. Pomimo tego, iż nie jest to stricte historia miłosna ani także nie jest to szczęśliwa historia, jest ona bardzo piękna i pokazuje nam prawdziwą historię najbardziej znanej kobiety we Francji (tak zdaje sb sprawe ze napisalam slowo historia chyba ze 3 razy w tym zdaniu xD)

7. Mama Mia!
(So this one is not that old, I believe is from 2008, but it is funny and they all cover ABBA's song and I love Abba <- yes you can judge me now xD, and let me tell you... The cast oh my goodness gracious: Meryl Streep, Amanda Seyfried, Colin Firth, Christine Baranski, Julie Walters, Pierce Brosnan, oh goooood <3333)

PL: Więc ten film nie jest tak stary, wydaje mi się że jest z 2008 roku ale jest zabawny i wykonują tam tylko piosenki zespołu ABBA a ja kocham Abbe <- tak możecie mnie teraz oceniać, i coś wam powiem... Obsada, mój Boże... : Meryl Streep, Amanda Seyfried, Colin Firth, Christine Baranski, Julie Walters, Pierce Brosnan, bsuhosiwjiohh, nie moge poprostu, perfekcja <3333

8. Sweeney Todd
(This one was a little bit weird but I guess, every Tim Burton's movie is a little bit weird and creepy. I love the fact that Johnny Depp is in it and the rest of the cast is british <3 I love soundtrack and the story line which is funny, moving  and disturbing in the same time. Amazing, amazing, amazing, amazing, that is all I wanna say xD)

PL: Ten film jest trochę przerażający ale wydaję mi się że każdy film Tim'iego Burton'a jest troszkę dziwny i przerażający. Kocham fakt, iż Johnny Depp jest w tym filmie a reszta obsady jest brytyjska <3 Uwielbiam ścieżkę dźwiękową i historię która jest zabawna, poruszająca i niepokojąca w tym samym czasie. Cudowny, cudowny, cudowny, cudowny, to wszystko co chce powiedzieć xD

9. High School Musical
(Okay, this is a "musical" from my junior high school, I loved every part of it, I guess my fav is the first one. I love songs, my first celebrity crush was Zac Efron, I also love a lot Corbin Blue, Vanessa Hudgens and Ashely Tisdale. Again it's a love story but I just love it, this is so nice <3 This is not very musicaly-musical but I think if you're young it's a good one to start with :) )

PL: Okej, to jest musical mojego gimnazjum, kochałam każdą część tego filmu ale wydaję mi się że pierwsza część jest moją ulubioną. Kocham te piosenki, Zac Efron po tym filmie stał się moja pierwszą miłością xD, ale uwielbiam tak samo Corbin'a Blue, Vanesse Hudgens i Ashley Tisdale. Kolejna historia miłosna ale ja ją po prostu uwielbiam, jest świetna <3 To nie jest taki musical-musical ale myślę, że jeśli jesteś młody/a to, tym filmem możecie zacząć.

10. Pitch Perfect
(Okay, so I watched this because everybody and their mother were raving about this movie, and I though Anna Kendrick is there, maybe it won't be that bad. As well I love choirs, so that is another reason why I watched it. And it was nice, the humor is a bit immature but, I don't know... I would give it 6/10 I can't even remember the plot really right now. But I mean you can give it a go, lots of people love it, maybe I am just weird or my taste is a little bit different)

PL: Okej, więc oglądnęłam ten film powieważ dosłownie każdy trąbił o tym filmie i pomyślałam że może jeśli Anna Kendrick jest w tym filmie, to może nie będzie aż taki tragiczny.  Kocham też chóry, więc to był kolejny powód dla którego oglądnęłam ten film. I był całkiem w porządku tylko humor był jakiś taki niedojrzały i mało śmieszny, nie wiem no...dałabym mu może 6/10 punktów, nawet nie pamiętam już o czym on był. To znaczy, możecie spróbować, i dać mu szanse, mnóstwo ludzi kocha ten film. Może ja jestem po prostu jakaś dziwna, albo mój gust jest trochę inny (Wstawiam go tutaj, bo większość kocha ten film, więc możecie spróbować)So this is it, let me know in the comments if you watched any of them and what do you think about them and you can make your own list in the comments as well, you can give me, let's say 4 musicals that you really liked, I would love to know your recommendations. And yeah, I think that I could do like a list of my fav songs from musicals as well, and also I think if I watch some more I can wirte a part two. Let me know what you think about those ideas, see you soon.

PL: Więc to tyle, dajcie mi znać w komentarzach jeśli któreś z nich oglądaliście i co o nich myślicie, i jeśli chcecie możecie stworzyć swoją własną listę i też dać mi znać w komentarzach, możecie napisać, niech będzie hmm ze 4 musicale które bardzo wam się podobały, bardzo chciałabym poznać wasze rekomendacje. I taaak, wiecie co myślę że mogłabym zrobić listę moich ulubionych piosenek z musicali i tak samo myślę, że mogłabym oglądnąć jeszcze parę musicali i napisać drugą część. Dajcie mi znać co sądzicie o tych pomysłach. Do "zobaczenia" wkrótce.Lots of love xoxo

2 comments:

  1. yay, I finally have sth to base on in my "must see" musicals list :D looking forward to reading more about the other ones. xx

    ReplyDelete
  2. i think i watched only half of these musicals, but that's good, because now i have ideas what should i watch when i'm bored! also your movie taste (and music taste obviously) is brilliant! waiting for more movie themed notes. love you x

    ReplyDelete